11-06-2017 12:25:21 - DDS SP v.3.16.4.1
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab BK1 | |||||
1 | 113022 | Andreas Tanderup | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 200/15 200/14 400/29 | |
2 | 109646 | Hans Christian Olsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/11 200/12 399/23 | |
3 | 113666 | Thomas Broe Højriis Christensen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 199/10 200/12 399/22 | |
4 | 113665 | Chris Nielsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/11 200/15 398/26 | |
5 | 121236 | Mads Friis Kriegbaum | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/10 199/12 398/22 | |
6 | 120749 | Lucas Q. Pedersen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 199/08 199/11 398/19 | |
7 | 107475 | Rikke Norup Bertelsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/07 199/10 397/17 | |
8 | 119358 | Lauge Thomsen Øberg | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/07 198/14 397/21 | |
9 | 107458 | Daniel Hochland Andersen | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/11 197/11 395/22 | |
10 | 118518 | Adam Liebach | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/08 197/12 394/20 | |
11 | 124191 | Simon Bak Jakobsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/08 194/08 390/16 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab BK2 | |||||
1 | 123230 | Keven Axel Sørensen | 06-001 Viborg Skytteforening | 200/12 200/13 400/25 | |
2 | 123231 | Esben Bjerg Primdal | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/07 198/12 395/19 | |
3 | 113667 | Frederik Olsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/09 198/08 395/17 | |
4 | 126481 | Lau Valsgaard Sørensen | 06-001 Viborg Skytteforening | 195/06 198/10 393/16 | |
5 | 124353 | Jeppe Galsgaard | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/08 196/07 393/15 | |
6 | 126476 | Marie Bak Jakobsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 195/09 185/01 380/10 | |
7 | 120929 | Tobias Godske Højgaard | 06-001 Viborg Skytteforening | 185/03 191/05 376/08 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab BK3 | |||||
1 | 129932 | Clara Bjerg Primdal | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/08 199/11 397/19 | |
2 | 126477 | David Cæsar Bisgaard Bjerrum | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/08 195/07 393/15 | |
3 | 129677 | Julie Egerton Bisgaard | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/07 198/08 391/15 | |
4 | 127135 | Ina Cecilie Frederiksen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 194/07 194/08 388/15 | |
5 | 129678 | Andreas Boll | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/03 191/06 384/09 | |
6 | 126974 | Emily Ulberg Poulsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 189/03 194/06 383/09 | |
7 | 126238 | Mads Thomsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/06 190/03 383/09 | |
8 | 126366 | Niels Ho. Larsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/03 190/03 383/06 | |
9 | 127759 | Mathias Hedevang Kristensen | 06-001 Viborg Skytteforening | 188/03 194/04 382/07 | |
10 | 126237 | Simon Greve | 06-001 Viborg Skytteforening | 184/03 187/04 371/07 | |
11 | 126234 | Silas Østergaard Pedersen | 06-001 Viborg Skytteforening | 188/05 177/02 365/07 | |
12 | 128758 | Marc Nielsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 180/02 173/00 353/02 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab J1 | |||||
1 | 101594 | Victor Thomsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 200/12 200/19 400/31 | |
2 | 109643 | Christine Jacobi | 06-001 Viborg Skytteforening | 200/14 200/14 400/28 | |
3 | 102102 | Magnus Mikkelsen | 09-101 Randers Skyttekreds | 199/13 200/11 399/24 | |
4 | 101277 | Annemette Filtenborg Binder | 09-101 Randers Skyttekreds | 200/16 199/13 399/29 | |
5 | 108184 | Bjørn Olsen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 198/11 200/12 398/23 | |
6 | 104261 | Bjørn Voigt | 09-101 Randers Skyttekreds | 198/12 200/10 398/22 | |
7 | 107452 | Sara Alexis | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/12 199/11 397/23 | |
8 | 113123 | Emilie Louise Rasmussen | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/12 199/08 397/20 | |
9 | 109468 | Clara Ida Jensen | 09-940 Samsø Skytteforening | 197/09 199/10 396/19 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab J2 | |||||
1 | 111795 | Kristian Johansen | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/12 199/15 398/27 | |
2 | 117829 | Camilla Johansen | 06-011 Skive Skytteforening | 198/10 199/14 397/24 | |
3 | 96039 | Mikkel von der Lippe | 09-940 Samsø Skytteforening | 196/08 198/08 394/16 | |
4 | 112078 | Kristoffer Kvorning | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/08 196/03 393/11 | |
5 | 123606 | Celina Dalsgaard | 06-063 Ørre Skytteforening | 198/06 195/05 393/11 | |
6 | 117015 | Kasper Kristiansen | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/09 196/07 392/16 | |
7 | 126479 | Lasse Wounlund Pedersen | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/10 196/05 392/15 | |
8 | 117856 | Julian Leimbeck | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/09 195/08 391/17 | |
9 | 126297 | Cailin Peter Donnan | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/06 192/03 385/09 | |
10 | 101764 | Camilla Eggertsen Nielsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 188/03 186/04 374/07 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 1 | |||||
1 | 19352 | Henrik Strand | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/10 195/06 393/16 | |
2 | 105786 | Jonas Ø. Pedersen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 195/09 196/14 391/23 | |
3 | 91277 | Simone Berg | 06-001 Viborg Skytteforening | 194/09 196/06 390/15 | |
4 | 98723 | Emil Søvsø Poulsen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 197/09 193/06 390/15 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 2 | |||||
1 | 92377 | Pernille Noppenau | 06-083 Hem Skytteforening | 185/03 191/05 376/08 | |
2 | 99010 | Jesper Kjærgaard | 06-033 Skals Skytteforening | 173/03 178/06 351/09 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Åben 1 | |||||
1 | 25340 | Hanne Kristensen | 09-940 Samsø Skytteforening | 194/07 199/08 393/15 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Åben 2 | |||||
1 | 96491 | Mathias Søndergaard | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/09 200/11 398/20 | |
2 | 91687 | Per Poulsen Tougaard | 06-001 Viborg Skytteforening | 200/10 197/08 397/18 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 1 | |||||
1 | 17033 | Lars Ørum Pedersen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 197/12 198/13 395/25 | |
2 | 19746 | Erik Skovmand | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/10 197/12 393/22 | |
3 | 19550 | Rasmus N. Fisker | 06-001 Viborg Skytteforening | 192/05 197/10 389/15 | |
4 | 19315 | Peter Strand | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 195/09 190/07 385/16 | |
5 | 31719 | Erik Paarup | 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I | 179/06 188/03 367/09 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 2 | |||||
1 | 19101 | Knud Christensen | 06-001 Viborg Skytteforening | 194/06 192/05 386/11 | |
2 | 25202 | Torben Kristensen | 09-940 Samsø Skytteforening | 193/10 192/07 385/17 | |
3 | 31184 | Erik Madsen | 06-098 Karup Skytteforening af 1889 | 189/05 194/05 383/10 | |
4 | 25211 | Svend Bissø | 09-940 Samsø Skytteforening | 190/07 192/05 382/12 | |
5 | 81045 | Thomas Holm Pedersen | 06-001 Viborg Skytteforening | 187/04 187/02 374/06 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1 | |||||
1 | 23116 | Jens Roland Jensen | 09-116 Midtdjurs Skytteforening | 199/10 199/13 398/23 | |
2 | 20954 | Per Christiansen | 09-940 Samsø Skytteforening | 200/13 198/10 398/23 | |
3 | 19654 | Knud Erik Holm | 06-001 Viborg Skytteforening | 200/12 198/08 398/20 | |
4 | 19571 | Ole Nielsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/12 198/12 397/24 | |
5 | 25302 | Knud Møller | 09-940 Samsø Skytteforening | 199/11 198/06 397/17 | |
6 | 120932 | Karen Skovmand | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/07 197/10 394/17 | |
7 | 19477 | Carsten Bjørn | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/10 197/06 393/16 | |
8 | 17184 | Flemming B. Frederiksen | 01-504 Postens Skyttelaug | 196/09 196/04 392/13 | |
9 | 81756 | Allan H. Laursen | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/03 195/07 388/10 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2 | |||||
1 | 22477 | Keld Klode | 06-014 Silkeborg Skyttekreds | 193/05 197/08 390/13 | |
2 | 56302 | Tage Andersen | 06-026 Kjellerup Skytteforening | 191/04 188/04 379/08 | |
3 | 116951 | Preben Andersen | 09-940 Samsø Skytteforening | 190/04 188/04 378/08 | |
4 | 19749 | Erik Fisker | 06-001 Viborg Skytteforening | 184/05 191/03 375/08 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1 | |||||
1 | 90533 | Kaja Laursen | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/06 200/09 399/15 | |
2 | 106628 | Kim Lyng Knudsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/06 199/12 398/18 | |
3 | 19407 | Morten de Place Bjørn | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/12 199/10 397/22 | |
4 | 19457 | Henrik Kronborg | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/12 198/09 397/21 | |
5 | 22122 | Dorte Østerby Jakobsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/12 197/09 394/21 | |
6 | 116952 | Jette Hougaard | 09-940 Samsø Skytteforening | 193/05 200/07 393/12 | |
7 | 106522 | Anette Andersen | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/11 196/06 393/17 | |
8 | 116825 | Søren Kaster | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 199/15 193/04 392/19 | |
9 | 91098 | Peder Nedergaard | 09-940 Samsø Skytteforening | 195/07 196/06 391/13 | |
10 | 91099 | Ellen Holm | 09-940 Samsø Skytteforening | 196/06 195/06 391/12 | |
11 | 19466 | Finn Karlsson | 06-033 Skals Skytteforening | 194/08 194/10 388/18 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2 | |||||
1 | 25234 | Pia Kleis | 09-940 Samsø Skytteforening | 198/11 195/10 393/21 | |
2 | 100697 | Tanja Hyldig Jensen | 06-026 Kjellerup Skytteforening | 195/07 196/06 391/13 | |
3 | 126904 | Steven V. Mathiasen | 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I | 197/07 193/03 390/10 | |
4 | 22128 | Claus Pors Jensen | 06-026 Kjellerup Skytteforening | 184/04 197/10 381/14 | |
5 | 112653 | Dorde Lis Hansen | 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I | 182/05 186/02 368/07 | |
6 | 122956 | Finn Andersen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 188/03 178/01 366/04 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Mesterskab FRI | |||||
1 | 127501 | Villy Christensen | 06-061 Møldrup Skytteforening | 197/09 198/05 395/14 | |
2 | 19465 | Finn Berg | 06-061 Møldrup Skytteforening | 197/08 197/08 394/16 | |
3 | 119364 | Morten Kristiansen | 06-001 Viborg Skytteforening | 195/07 189/05 384/12 | |
4 | 124666 | Poul Erik Christensen | 06-061 Møldrup Skytteforening | 190/08 191/06 381/14 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse BK1 | |||||
1 | 113022 | Andreas Tanderup | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 200/15 | |
2 | 109646 | Hans Christian Olsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/11 | |
3 | 113666 | Thomas Broe Højriis Christensen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 199/10 | |
3 | 121236 | Mads Friis Kriegbaum | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/10 | |
5 | 120749 | Lucas Q. Pedersen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 199/08 | |
6 | 119358 | Lauge Thomsen Øberg | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/07 | |
7 | 107458 | Daniel Hochland Andersen | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/11 | |
7 | 113665 | Chris Nielsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/11 | |
9 | 107475 | Rikke Norup Bertelsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/07 | |
10 | 118518 | Adam Liebach | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/08 | |
11 | 124191 | Simon Bak Jakobsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/08 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse BK2 | |||||
1 | 123230 | Keven Axel Sørensen | 06-001 Viborg Skytteforening | 200/12 | |
2 | 113667 | Frederik Olsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/09 | |
3 | 124353 | Jeppe Galsgaard | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/08 | |
4 | 123231 | Esben Bjerg Primdal | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/07 | |
5 | 126476 | Marie Bak Jakobsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 195/09 | |
6 | 126481 | Lau Valsgaard Sørensen | 06-001 Viborg Skytteforening | 195/06 | |
7 | 120929 | Tobias Godske Højgaard | 06-001 Viborg Skytteforening | 185/03 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse BK3 | |||||
1 | 126477 | David Cæsar Bisgaard Bjerrum | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/08 | |
1 | 129932 | Clara Bjerg Primdal | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/08 | |
3 | 127135 | Ina Cecilie Frederiksen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 194/07 | |
4 | 129677 | Julie Egerton Bisgaard | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/07 | |
5 | 126238 | Mads Thomsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/06 | |
6 | 126366 | Niels Ho. Larsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/03 | |
6 | 129678 | Andreas Boll | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/03 | |
8 | 126974 | Emily Ulberg Poulsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 189/03 | |
9 | 126234 | Silas Østergaard Pedersen | 06-001 Viborg Skytteforening | 188/05 | |
10 | 127759 | Mathias Hedevang Kristensen | 06-001 Viborg Skytteforening | 188/03 | |
11 | 126237 | Simon Greve | 06-001 Viborg Skytteforening | 184/03 | |
12 | 128758 | Marc Nielsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 180/02 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse J1 | |||||
1 | 101277 | Annemette Filtenborg Binder | 09-101 Randers Skyttekreds | 200/16 | |
2 | 109643 | Christine Jacobi | 06-001 Viborg Skytteforening | 200/14 | |
3 | 101594 | Victor Thomsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 200/12 | |
4 | 102102 | Magnus Mikkelsen | 09-101 Randers Skyttekreds | 199/13 | |
5 | 104261 | Bjørn Voigt | 09-101 Randers Skyttekreds | 198/12 | |
5 | 107452 | Sara Alexis | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/12 | |
5 | 113123 | Emilie Louise Rasmussen | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/12 | |
8 | 108184 | Bjørn Olsen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 198/11 | |
9 | 109468 | Clara Ida Jensen | 09-940 Samsø Skytteforening | 197/09 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse J2 | |||||
1 | 111795 | Kristian Johansen | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/12 | |
2 | 117829 | Camilla Johansen | 06-011 Skive Skytteforening | 198/10 | |
3 | 123606 | Celina Dalsgaard | 06-063 Ørre Skytteforening | 198/06 | |
4 | 112078 | Kristoffer Kvorning | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/08 | |
5 | 126479 | Lasse Wounlund Pedersen | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/10 | |
6 | 117015 | Kasper Kristiansen | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/09 | |
6 | 117856 | Julian Leimbeck | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/09 | |
8 | 96039 | Mikkel von der Lippe | 09-940 Samsø Skytteforening | 196/08 | |
9 | 126297 | Cailin Peter Donnan | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/06 | |
10 | 101764 | Camilla Eggertsen Nielsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 188/03 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 1 | |||||
1 | 19352 | Henrik Strand | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/10 | |
2 | 98723 | Emil Søvsø Poulsen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 197/09 | |
3 | 105786 | Jonas Ø. Pedersen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 195/09 | |
4 | 91277 | Simone Berg | 06-001 Viborg Skytteforening | 194/09 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 2 | |||||
1 | 92377 | Pernille Noppenau | 06-083 Hem Skytteforening | 185/03 | |
2 | 99010 | Jesper Kjærgaard | 06-033 Skals Skytteforening | 173/03 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse UNG Åben 1 | |||||
1 | 25340 | Hanne Kristensen | 09-940 Samsø Skytteforening | 194/07 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse UNG Åben 2 | |||||
1 | 91687 | Per Poulsen Tougaard | 06-001 Viborg Skytteforening | 200/10 | |
2 | 96491 | Mathias Søndergaard | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/09 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1 | |||||
1 | 17033 | Lars Ørum Pedersen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 197/12 | |
2 | 19746 | Erik Skovmand | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/10 | |
3 | 19315 | Peter Strand | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 195/09 | |
4 | 19550 | Rasmus N. Fisker | 06-001 Viborg Skytteforening | 192/05 | |
5 | 31719 | Erik Paarup | 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I | 179/06 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2 | |||||
1 | 19101 | Knud Christensen | 06-001 Viborg Skytteforening | 194/06 | |
2 | 25202 | Torben Kristensen | 09-940 Samsø Skytteforening | 193/10 | |
3 | 25211 | Svend Bissø | 09-940 Samsø Skytteforening | 190/07 | |
4 | 31184 | Erik Madsen | 06-098 Karup Skytteforening af 1889 | 189/05 | |
5 | 81045 | Thomas Holm Pedersen | 06-001 Viborg Skytteforening | 187/04 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse Senior 1 | |||||
1 | 20954 | Per Christiansen | 09-940 Samsø Skytteforening | 200/13 | |
2 | 19654 | Knud Erik Holm | 06-001 Viborg Skytteforening | 200/12 | |
3 | 19571 | Ole Nielsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/12 | |
4 | 25302 | Knud Møller | 09-940 Samsø Skytteforening | 199/11 | |
5 | 23116 | Jens Roland Jensen | 09-116 Midtdjurs Skytteforening | 199/10 | |
6 | 120932 | Karen Skovmand | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/07 | |
7 | 19477 | Carsten Bjørn | 06-001 Viborg Skytteforening | 196/10 | |
8 | 17184 | Flemming B. Frederiksen | 01-504 Postens Skyttelaug | 196/09 | |
9 | 19511 | Thomas Skræp Sørensen | 06-026 Kjellerup Skytteforening | 196/02 | |
10 | 22136 | Børge Riis Nielsen | 06-026 Kjellerup Skytteforening | 194/05 | |
11 | 81756 | Allan H. Laursen | 06-001 Viborg Skytteforening | 193/03 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse Senior 2 | |||||
1 | 12241 | Lisbeth Nielsen | 06-061 Møldrup Skytteforening | 195/06 | |
2 | 22477 | Keld Klode | 06-014 Silkeborg Skyttekreds | 193/05 | |
3 | 56302 | Tage Andersen | 06-026 Kjellerup Skytteforening | 191/04 | |
4 | 116951 | Preben Andersen | 09-940 Samsø Skytteforening | 190/04 | |
5 | 19749 | Erik Fisker | 06-001 Viborg Skytteforening | 184/05 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1 | |||||
1 | 116825 | Søren Kaster | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 199/15 | |
2 | 19457 | Henrik Kronborg | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/12 | |
3 | 106628 | Kim Lyng Knudsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/06 | |
3 | 90533 | Kaja Laursen | 06-001 Viborg Skytteforening | 199/06 | |
5 | 19407 | Morten de Place Bjørn | 06-001 Viborg Skytteforening | 198/12 | |
6 | 22122 | Dorte Østerby Jakobsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/12 | |
7 | 106522 | Anette Andersen | 06-001 Viborg Skytteforening | 197/11 | |
8 | 91099 | Ellen Holm | 09-940 Samsø Skytteforening | 196/06 | |
9 | 91098 | Peder Nedergaard | 09-940 Samsø Skytteforening | 195/07 | |
10 | 19466 | Finn Karlsson | 06-033 Skals Skytteforening | 194/08 | |
11 | 116952 | Jette Hougaard | 09-940 Samsø Skytteforening | 193/05 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2 | |||||
1 | 25234 | Pia Kleis | 09-940 Samsø Skytteforening | 198/11 | |
2 | 126904 | Steven V. Mathiasen | 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I | 197/07 | |
3 | 100697 | Tanja Hyldig Jensen | 06-026 Kjellerup Skytteforening | 195/07 | |
4 | 122956 | Finn Andersen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 188/03 | |
5 | 22128 | Claus Pors Jensen | 06-026 Kjellerup Skytteforening | 184/04 | |
6 | 112653 | Dorde Lis Hansen | 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I | 182/05 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 50m. - Klasse FRI | |||||
1 | 127501 | Villy Christensen | 06-061 Møldrup Skytteforening | 197/09 | |
2 | 19465 | Finn Berg | 06-061 Møldrup Skytteforening | 197/08 | |
3 | 119364 | Morten Kristiansen | 06-001 Viborg Skytteforening | 195/07 | |
4 | 124666 | Poul Erik Christensen | 06-061 Møldrup Skytteforening | 190/08 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Mesterskab JUN | |||||
1 | 117015 | Kasper Kristiansen | 06-001 Viborg Skytteforening | 144/03 145/06 289/09 | |
2 | 96039 | Mikkel von der Lippe | 09-940 Samsø Skytteforening | 145/03 143/02 288/05 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Mesterskab UNG Stilling | |||||
1 | 80892 | Casper Norup Bertelsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 145/03 146/06 291/09 | |
2 | 98723 | Emil Søvsø Poulsen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 130/00 133/01 263/01 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 2 | |||||
1 | 25211 | Svend Bissø | 09-940 Samsø Skytteforening | 139/02 140/02 279/04 | |
2 | 31184 | Erik Madsen | 06-093 Haderup Skytteforening | 139/03 129/02 268/05 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 3 | |||||
1 | 25202 | Torben Kristensen | 09-940 Samsø Skytteforening | 127/03 136/01 263/04 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 1 | |||||
1 | 25302 | Knud Møller | 09-940 Samsø Skytteforening | 145/05 149/06 294/11 | |
2 | 22136 | Børge Riis Nielsen | 06-026 Kjellerup Skytteforening | 143/03 145/04 288/07 | |
3 | 19466 | Finn Karlsson | 06-005 Ulbjerg Skytteforening | 141/03 146/04 287/07 | |
4 | 22477 | Keld Klode | 06-014 Silkeborg Skyttekreds | 139/02 139/04 278/06 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 2 | |||||
1 | 22262 | Preben Jensen | 06-014 Silkeborg Skyttekreds | 132/01 130/02 262/03 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Åben 1 | |||||
1 | 19457 | Henrik Kronborg | 06-001 Viborg Skytteforening | 150/09 148/07 298/16 | |
2 | 19654 | Knud Erik Holm | 06-001 Viborg Skytteforening | 148/03 148/07 296/10 | |
3 | 106628 | Kim Lyng Knudsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 146/05 148/04 294/09 | |
4 | 25234 | Pia Kleis | 09-940 Samsø Skytteforening | 148/03 145/04 293/07 | |
5 | 91099 | Ellen Holm | 09-940 Samsø Skytteforening | 145/03 147/06 292/09 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Åben 2 | |||||
1 | 91098 | Peder Nedergaard | 09-940 Samsø Skytteforening | 145/03 147/05 292/08 | |
2 | 89856 | Ib Steen Jørgensen | 06-097 Skyttekreds Bjerringbro | 146/05 146/04 292/09 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Mesterskab FRI | |||||
1 | 127228 | Majken Dahl Andersen | 06-097 Skyttekreds Bjerringbro | 139/04 140/03 279/07 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Klasse JUN | |||||
1 | 96039 | Mikkel von der Lippe | 09-940 Samsø Skytteforening | 145/03 | |
2 | 109468 | Clara Ida Jensen | 09-940 Samsø Skytteforening | 144/04 | |
3 | 117015 | Kasper Kristiansen | 06-001 Viborg Skytteforening | 144/03 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Klasse UNG Stilling | |||||
1 | 80892 | Casper Norup Bertelsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 145/03 | |
2 | 98723 | Emil Søvsø Poulsen | 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening | 130/00 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 2 | |||||
1 | 31184 | Erik Madsen | 06-093 Haderup Skytteforening | 139/03 | |
2 | 25211 | Svend Bissø | 09-940 Samsø Skytteforening | 139/02 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 3 | |||||
1 | 25202 | Torben Kristensen | 09-940 Samsø Skytteforening | 127/03 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Klasse Senior 1 | |||||
1 | 25302 | Knud Møller | 09-940 Samsø Skytteforening | 145/05 | |
2 | 19511 | Thomas Skræp Sørensen | 06-026 Kjellerup Skytteforening | 143/03 | |
2 | 22136 | Børge Riis Nielsen | 06-026 Kjellerup Skytteforening | 143/03 | |
2 | 31719 | Erik Paarup | 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I | 143/03 | |
5 | 19466 | Finn Karlsson | 06-005 Ulbjerg Skytteforening | 141/03 | |
6 | 22477 | Keld Klode | 06-014 Silkeborg Skyttekreds | 139/02 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Klasse Senior 2 | |||||
1 | 17184 | Flemming B. Frederiksen | 01-504 Postens Skyttelaug | 144/05 | |
2 | 22262 | Preben Jensen | 06-014 Silkeborg Skyttekreds | 132/01 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 1 | |||||
1 | 19457 | Henrik Kronborg | 06-001 Viborg Skytteforening | 150/09 | |
2 | 19654 | Knud Erik Holm | 06-001 Viborg Skytteforening | 148/03 | |
2 | 25234 | Pia Kleis | 09-940 Samsø Skytteforening | 148/03 | |
4 | 106628 | Kim Lyng Knudsen | 06-001 Viborg Skytteforening | 146/05 | |
5 | 91099 | Ellen Holm | 09-940 Samsø Skytteforening | 145/03 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 2 | |||||
1 | 89856 | Ib Steen Jørgensen | 06-097 Skyttekreds Bjerringbro | 146/05 | |
2 | 91098 | Peder Nedergaard | 09-940 Samsø Skytteforening | 145/03 | |
| |||||
| |||||
Gevær, 200m. - Klasse FRI | |||||
1 | 127228 | Majken Dahl Andersen | 06-097 Skyttekreds Bjerringbro | 139/04 |